Czy dieta pudełkowa się opłaca? Nie odpowiemy jednoznacznie na to pytanie, ponieważ to kwestia mocno subiektywna. Nie mniej podpowiadamy, co możesz zyskać korzystając z cateringu dietetycznego i zamawiając dietę pudełkową. Zapoznaj się z artykułem i zdecyduj, czy takie rozwiązanie Ci się opłaca.

Spis treści:

  1. Czym jest dieta pudełkowa i na czym polega?
  2. Koszt diety pudełkowej – czy to się opłaca?
  3. Zalety diety pudełkowej. To dlatego warto z niej skorzystać!

Czym jest dieta pudełkowa i na czym polega?

Dieta pudełkowa, nazywana potocznie jedzeniem pudełkowym, to usługa oferowana przez firmy cateringowe. Polega na otrzymywaniu zestawu różnorodnych posiłków na część lub cały dzień. Dostawa jest realizowana w godzinach nocnych i wczesnoporannych (sporadyczne firmy dowożą wieczorem dzień wcześniej) pod drzwi mieszkania lub do pracy. Każdy z posiłków jest zapakowany oddzielnie w plastikowe lub ekologiczne opakowanie. Pudełko powinno być szczelne, aby umożliwić wygodne zabranie jedzenia ze sobą na wynos. 

Korzystając z usług cateringu dietetycznego, należy wybrać rodzaj i kaloryczność zestawu posiłków. Wiele firm proponuje nie tylko zbilansowane diety oparte o różnorodne składniki ze wszystkich grup żywności, ale również diety eliminacyjne i specjalistyczne. Light Diet oferuje m.in. dietę dla diabetyka, dietę wegańską czy dietę bez laktozową. 

czy dieta pudełkowa się opłaca

Składając zamówienie, wystarczy wskazać terminy dostawy. Korzystając z oferty Light Diet można uwzględnić w zamówieniu również dni weekendowe, aby korzystać z diety pudełkowej przez cały tydzień. Ważną kwestią jest również podanie kompletnego adresu i sposobu dostawy. Można przekazać wskazówki dotyczące dostania się na osiedle, podać kod do domofonu, udostępnić kluczyk do drzwi klatki schodowej lub furtki osiedla. Doprecyzować numer klatki, piętro, a nawet wygląd wycieraczki lub drzwi wejściowych. Mieszkańcy domków mogą podać kolor budynku, scharakteryzować wygląd ogrodzenia lub podać charakterystyczne elementy na podwórku np. huśtawka czy rzeźby. Dzięki temu kurier bezkontaktowo może dostarczyć posiłki i pozostawić je pod drzwiami mieszkania, zawiesić na furtce lub ogrodzeniu posesji czy przekazać dietę obecnemu całodobowo ochroniarzowi.  

Koszt diety pudełkowej – czy to się opłaca?

Koszt diety pudełkowej zależy od wielu czynników, a postrzeganie wysokości ceny jest kwestią mocno subiektywną. Rozważmy dwa przypadki. 

  1. Osoba, która dotychczas spożywała posiłki na wynos, w kawiarniach lub restauracjach z pewnością oceni catering dietetyczny, jako korzystne rozwiązanie pod względem ekonomicznym. Przysłowiowa kawa i obiad na mieście mogą kosztować nawet więcej niż całodzienny zestaw zdrowych i zbilansowanych posiłków.   Co więcej, posiłki na mieście są zwykle wysokokaloryczne i mogą nie być właściwie zbilansowane. Często zamawiamy to samo danie z przyzwyczajenia lub preferencji smakowych, co zmniejsza różnorodność diety.
     
  2. Osoba, która dotychczas samodzielnie przygotowywała sobie jedzenie, może być zaskoczona kosztem diety pudełkowej. Jeśli dotychczas szykowała posiłki inspirowane kuchniami całego świata i z wykorzystaniem egzotycznych lub drogich, wysokiej jakości składników, może docenić różnorodność potraw diety pudełkowej oraz cenę zestawu dietetycznego. Posiłki cateringu LightDiet są bardzo urozmaicone, a do ich wykonania wykorzystywane są wysokiej jakości składniki pozyskiwane od sprawdzony dostawców. Kolejnym atutem będzie zysk w postaci wolnego czasu, który można poświęcić na hobby, odpoczynek lub zarobienie dodatkowych pieniędzy.  

Warto wiedzieć, że na koszt diety pudełkowej wpływ ma przede wszystkim rodzaj i kaloryczność wybranego zestawu. Diety podstawowe kosztują mniej niż specjalistyczne lub z wyborem menu. Ponadto zestawy o mniejszej zawartości kalorii są tańsze od tych o wyższej kaloryczności. Nie należy jednak korzystać ze zbyt niskiego wariantu, gdyż będzie to skutkowało uczuciem głodu, zmęczenia i pogorszonego samopoczucia. Można go wybrać, by dojadać we własnym zakresie ulubione produkty. 

wybierając dietę pudełkową zamiast restauracji oszczędzasz

Koszt zamówienia zależy również od długości jego trwania. Dłuższa współpraca wychodzi zwykle korzystniej niż częstsze składanie krótszych zamówień. Co więcej, w ofercie Light Diet niższą cenę można uzyskać przy zamówieniu minimum dwóch zestawów pod jeden adres. Cena maleje wraz z liczbą dostarczanych diet! 

Kolejną zmienną, która ma wpływ na koszt diety pudełkowej, jest jakość i różnorodność wykorzystywanych produktów spożywczych przez firmę cateringową. Im wyższa, tym wyższa cena zestawu. Nie zawsze opłaca się skorzystać z najtańszego rozwiązania, ponieważ składniki niskiej jakości obniżają smakowitość potrawy i mogą skutkować wyrzucaniem posiłków do kosza.   Ponadto, wpływ na cenę zestawu ma również współpraca z doświadczonymi dietetykami i kucharzami, a także korzystanie ze sprzętu zapewniającego wysoką jakość posiłków i bezpieczeństwo żywności.   

Zalety diety pudełkowej. To dlatego warto z niej skorzystać!

1. Duży wybór rodzajów diet pudełkowych 
Dieta pudełkowa skierowana jest do szerokiego grona klientów o zróżnicowanych potrzebach żywieniowych. Firma Light Diet oferuje wiele rodzajów zbilansowanych i urozmaiconych diet – począwszy od diety pudełkowej standardowej skomponowanej z wykorzystaniem wszystkich grup produktów spożywczych, przez diety eliminacyjne np. bez glutenu, bez laktozy czy bez mięsa, po specjalistyczne np. dieta niskoglikemiczna czy dieta dla diabetyka  . Warta wyróżnienia jest też dieta ketogenicza, której właściwe skomponowanie wymaga szerokiej wiedzy dietetycznej i kulinarnej. W ofercie cateringu Light Diet jadłospisy są komponowane przez doświadczonego dietetyka zgodnie z zasadami danej diety i w oparciu o dozwolone produkty najwyższej jakości. Z pewnością znajdziesz dla siebie odpowiednie rozwiązanie bez względu na to czy jesz mięso czy go unikasz, zależy Ci na jadłospisie dopasowanym do potrzeb osób z insulinoopornością czy też jesteś aktywny i szukasz bogatokalorycznej diety sportowej.

2. Dogodne rozwiązanie dla osób o specjalnych potrzebach żywieniowych
Skorzystanie z diety pudełkowej może być zadowalające dla osób stosujących diety eliminacyjne. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zaoszczędzić dużo czasu poświęcanego dotąd na:

Produkty bezglutenowe, roślinne zamienniki mięsa i nabiału, ketogeniczne alternatywy produktów zbożowych są często bardzo kosztowne. Specjaliści w cateringu dietetycznym mają sprawdzonych dostawców, którzy proponują niższe ceny. Dzięki temu firma cateringowa może zaoferować zestaw dietetyczny w konkurencyjnej cenie. Co więcej, dietetyk w cateringu dietetycznym dba nie tylko o zróżnicowane i smaczne posiłki zgodne z założeniami danej diety, ale również  zachowanie równowagi między zawartością makroskładników w codziennych posiłkach. Skorzystanie z takiego rozwiązania może sprawdzić się na krótszy okres czasu, by zainspirować się nowymi potrawami, jak i na dłuższą współpracę, ze względu na porównywalne koszty jedzenia przygotowywanego w domu.

3. Możliwość dopasowania kaloryczności zestawu do potrzeb i celów
Dieta pudełkowa umożliwia wybranie zestawu dietetycznego o określonej wartości kalorycznej. Korzystając z cateringu Light Diet masz do wyboru warianty od 1000 do aż 4000 kcal, co pozwala dostosować dietę do indywidualnych potrzeb organizmu i celów żywieniowych np. chęci redukcji masy ciała, utrzymania wagi czy zwiększenia masy mięśniowej. Co więcej, jeśli w trakcie trwania zamówienia zdecydujesz, że np. chcesz częściej uprawiać sport, a tym samym potrzebujesz więcej energii, możesz zmienić kaloryczność diety. Dopłata wynika wyłącznie z różnicy w cenie zestawu.

decydując się na dietę pudełkową dietetyka masz w cenie

4. Bezpłatna opieka dietetyka
Dużą zaletą korzystania z cateringu dietetycznego Light Diet jest opieka dietetyka. Zarówno przed złożeniem zamówienia, jak i w tracie jego trwania masz możliwość bezpłatnej konsultacji z dietetykami, którzy chętnie doradzą odpowiednie rozwiązanie. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 250 22 50 i zadać nurtujące pytania.         

5. Zero liczenia kalorii i makroskładników
Nie każdy ma i musi mieć wiedzę dietetyczną dotyczącą komponowania zbilansowanej diety. Ale coraz więcej osób chce odżywiać pełnowartościowo i dbać o zwoje zdrowie. Zdobycie wiedzy żywieniowej jest czasochłonne, a zdrową dietę warto wprowadzić do codzienności, jak najszybciej. 
Korzystając z usług cateringu dietetycznego nie musisz wiedzieć, jakie substancje odżywcze zawierają różne produkty spożywcze i jak je ze sobą łączyć. Nie musisz wiedzieć, jak komponować zróżnicowane, ale i zbilansowane posiłki. Nie musisz ważyć składników, wpisywać ich do aplikacji i marnować resztek, których nie zużyłeś. Zamawiając zestaw dietetycznych posiłków otrzymujesz zdrowego gotowca. Masz pewność, że dania są pełnowartościowe i o odpowiedniej zawartości białka, węglowodanów i tłuszczów, zgodnie z założeniami danej diety. Analizując skład potraw możesz powoli uczyć się, jak powinien wyglądać zbilansowany posiłek i jakie produkty uwzględniać w codziennej diecie.

korzystając z diety pudełkowej nie musisz liczyć kalorii i makroskładników

6. Codzienne różnorodne menu i smaki z całego świata
Jedną z największych zalet korzystania z diety pudełkowej jest różnorodność otrzymywanych posiłków. Zamawiając zestaw, każdego dnia dostajesz inną kompozycję smaków. Są to zarówno posiłki wytrawne, jak i na słodko, dania kuchni polskiej i międzynarodowej. Niektóre z potraw wymagają wielu nietypowych produktów np. sosu rybnego, pasty z tamaryndowca czy trawy cytrynowej, których resztki przeważnie po jednokrotnym przygotowaniu potrawy w domu zalegają w kuchennych szafkach. Dzięki cateringowi dietetycznemu możesz poznać nowe potrawy i sprawdzić, czy Ci smakują. Co więcej, nie musisz się martwić tym, że marnujesz swoje pieniądze na produkty, które kurzą się na półkach w kuchni do czasu, aż się przeterminują.

7. Duża oszczędność czasu i wygoda
Do zalet korzystania z diety pudełkowej należy oszczędność czasu i wygoda. Korzystając z usług cateringu dietetycznego obowiązki planowania posiłków, robienia zakupów, gotowania jedzenia i sprzątania po nim Cię nie dotyczą. Wszystko jest już przygotowane i dostarczane w pudełkach prosto do Twojego domu lub pracy. Co więcej, posiłki możesz wygodnie podgrzewać w otrzymanych opakowaniach nie brudząc talerzy (a wyłącznie sztućce). W ten sposób zyskujesz więcej czasu na inne aktywności lub odpoczynek. Dodatkowo oszczędzasz pieniądze na energii, wodzie i detergentach.

wybierając dietę pudełkową oszczędzasz mnóstwo czasu

8. Wygodna dostawa do domu lub pracy
Składając zamówienie wskazujesz konkretny adres zamieszkania lub pracy. Rano wstajesz, otwierasz drzwi i zabierasz jedzenie na cały dzień. Warunkiem realizacji zamówienia jest możliwość pozostawienia zestawu w bezpiecznym miejscu, również w godzinach nocnych np. pod drzwiami mieszkania, u ochroniarza lub portiera. Dla własnej wygody przy składaniu zamówienia możesz podać kod do domofonu lub umówić się z dostawcą na przekazanie kluczyka do drzwi klatki schodowej.

9. Łatwość złożenia zamówienia
Zamówienie w Light Diet możesz złożyć w kilka minut na stronie internetowej lub dzwoniąc do Biura Obsługi Klienta pod numer tel. 22 250 22 50. 

Dieta pudełkowa to bardzo popularne rozwiązanie, które ma ułatwić zdrowe odżywianie i organizację jedzenia na co dzień oraz pomóc w realizacji celów sylwetkowych. W dzisiejszych czasach ludzie są zabiegani, co niejednokrotnie kończy się na rezygnacji z gotowania posiłków i stołowania się w restauracjach, kawiarniach lub zamawianiu dań na wynos. Nie jest to idealne rozwiązanie ze względów ekonomicznych, a także zdrowotnych. Dania na wynos są zwykle smaczne, lecz mogą być pełne tłuszczów i cukrów, a także ubogie w warzywa, owoce i produkty z pełnego ziarna.  Catering dietetyczny oferuje różnorodne posiłki, które dostarczają odpowiednie ilości składników odżywczych. Dlatego nie dziwi fakt, że rynek firm cateringowych jest obecnie bardzo szeroki, a konsument, który chce wypróbować dietę pudełkową, stoi przed trudnym zadaniem wyboru odpowiedniej oferty dla siebie.  

Zachęcamy do skorzystania z usług cateringu dietetycznego Light Diet, który oferuje różnorodne diety skomponowane przez dietetyka. Posiłki są przygotowywane w profesjonalnej kuchni pod kontrolą szefa kuchni. Warto podkreślić, że catering Light Diet elastycznie podchodzi do realizacji zamówienia. W trakcie jego trwania można zmienić rodzaj i kaloryczności diety, a także adres i termin dostawy. Przed i w trakcie trwania zamówienia jest możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji z dietetykami, którzy są dostępni codzienne pod numerem tel. 22 250 22 50. Nie czekaj! Poszerz grono zadowolonych klientów!
 

Porcja świeżych artykułów

Zostaw swój numer!
Zadzwonimy!
Wysyłając formularz akceptujesz
Regulamin i Politykę prywatności
Lightdiet.pl korzysta z cookies i innych podobnych technologii
Jeśli zaakceptujesz wszystkie cookies, zapiszemy w Twoim urządzeniu cookies i inne pliki (ogólnie cookies) analityczne i marketingowe
Ustawienia
Akceptuję