18.05.2022

Błonnik pokarmowy – funkcje, korzyści, źródła

Korzyści zdrowotne błonnika pokarmowego od dawna są doceniane. Jego wyższe spożycie wiąże się z mniejszą ilością chorób i lepszym samopoczuciem. Z tego artykułu dowiesz się, czym jest błonnik pokarmowy, jakie są jego funkcje oraz źródła błonnika w diecie.

07.04.2022

Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne

Zapotrzebowanie kaloryczne to ilość energii, którą należy dostarczyć organizmowi w ciągu dnia, aby zachować obecną masę ciała i dbać o zdrowie. Znajomość tej indywidualnej wartości jest przydatna, gdy chcemy wpłynąć na obecną wagę – schudnąć lub przytyć. Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne? Podpowiadamy, jak to zrobić w domowym zaciszu!

18.03.2022

Dieta lekkostrawna

Dieta lekkostrawna, nazywana również łatwostrawną, to jadłospis rekomendowany w przypadku zaburzeń funkcjonowania układu trawiennego, po operacjach i nie tylko. Na czym polega dieta lekkostrawna, co na niej jeść i kiedy warto na nią przejść? Odpowiedzi na te i inne pytania oraz pomysły na proste dania lekkostrawne znajdziesz w tym artykule!

12.01.2022

Dieta niskowęglowodanowa

Czy wyeliminowanie lub ograniczenie węglowodanów w diecie może pomóc w zrzuceniu kilogramów i wpłynąć na zdrowie? Jak się okazuje – jak najbardziej, o ile cały proces jest przeprowadzony z głową i po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. W dzisiejszym artykule sprawdzamy, na czym polega dieta niskowęglowodanowa, dla kogo jest odpowiednia, jakie daje efekty i co można na niej jeść.

09.11.2021

Wszystko o glutenie - co to jest gluten, w czym jest, objawy nietolerancji, dieta bezglutenowa - co jeść?

Dowiedz się czym jest gluten, jakie są objawy jego nietolerancji i alergii. Poznaj listy produktów naturalnie bezglutenowych i tych w których nie spodziewasz się glutenu, a występuje.

20.09.2021

Intermittent Fasting – jak działa i skąd popularność diety IF?

Czy coraz popularniejsza dieta IF rzeczywiście zapewnia efekty, o których się obecnie mówi? Chodzi tutaj m.in. o odchudzanie, dodanie pozytywnej energii i wsparcie w walce insulinoopornością. Jeśli jesteś ciekaw, jaka jest prawda, koniecznie sprawdź nasz przewodnik po diecie IF!

23.07.2021

3 złote zasady skutecznego odchudzania, bez których możesz zapomnieć o zdrowej sylwetce

Odchudzanie wymaga silnej woli i cierpliwości, ale jest, o co walczyć. Z tego artykułu dowiesz się o zasadach, które są fundamentalne dla każdego, kto chce skutecznie i zdrowo pozbyć się niechcianych kilogramów.

09.06.2021

Ciekawostki żywieniowe, dzięki którym zdrowe odżywianie stanie się łatwiejsze

Zdrowe odżywianie również ma swoje sekrety, czyli mniej popularną wiedzę, która może uczynić Twoją dietę łatwiejszą i przyjemniejszą. Poznaj tajemnice żywieniowe, które zdradza nasz doświadczony dietetyk – naprawdę warto!

21.05.2021

Catering dietetyczny w Olsztynie. Dlaczego warto wybrać LightDiet.pl?

Zmiana nawyków żywieniowych, pozbycie się cellulitu, odkrycie nowych smaków – wiele jest sytuacji, w których dieta pudełkowa może być zbawienna. Catering dietetyczny w Olsztynie to sposób na wygodne, zdrowe i smaczne odchudzanie. Dlaczego to LightDiet.pl będzie strzałem w dziesiątkę? Przekonaj się!

27.04.2021

Dieta ketogeniczna – dla kogo, na czym polega i co można jeść na keto?

Dieta ketogeniczna, która zakłada znaczące ograniczenie węglowodanów, to prawdziwy hit. Zachwalają ją gwiazdy, prezentując niesamowite metamotfozy. Na czym polega dieta ketogeniczna? Jak ją zacząć? Co jeść w jej trakcie, a co wyeliminować z jadłospisu? Czy na tej diecie można pić alkohol? Sprawdź poradnik naszego dietetyka!

21.04.2021

Obiady dla cukrzyków – jak przygotowywać posiłki bezpieczne dla diabetyków?

Spożywanie niektórych produktów spożywczych przez cukrzyków może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem. Jeśli szukasz wskazówek, jak przygotowywać posiłki dla diabetyka – czego w nich używać, a czego nie – oraz pomysłow na obiad, to sprawdź nasz poradnik.

31.03.2021

Dieta baletnicy – na czym polega i czy jest bezpieczna?

Dieta baletnicy może trwać maksymalnie 10 dni, w trakcie których mamy szybko utracić nadmierną masę ciała. Decydują się na nią nie tylko baletnice, ale również przyszłe panny młode czy modelki szykujące się do pokazów. Na czym polega dieta baletnicy i dlaczego jej stosowanie może być niebezpieczne dla zdrowia?

Zostaw swój numer!
Zadzwonimy!
Wysyłając formularz akceptujesz
Regulamin i Politykę prywatności
×