03.11.2022

Dieta w ciąży – zasady i produkty zalecane

W trakcie ciąży dieta powinna być szczególnie dopracowana, ponieważ ma duży wpływ na stan zdrowia mamy, przebieg ciąży oraz rozwijający się w jej łonie płód. Warto pamiętać, że zapotrzebowanie kaloryczne ciężarnej wzrasta, dlatego odpowiednia dieta powinna być bogatsza energetycznie niż przed ciążą. Przedstawiamy najważniejsze zasady diety w ciąży.

20.10.2022

Dieta dla mózgu. Co dobrze wpływa na pracę mózgu?

Mózg jest jednym z najważniejszych ludzkich organów. Dieta dla mózgu powinna być zbilansowana i różnorodna. Podpowiadamy, jakie pokarmy spożywać, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie tego narządu.

06.10.2022

Antyoksydanty w diecie – rola, działanie i źródła przeciwutleniaczy

Zbilansowana dieta bogata w pokarmy będące źródłem przeciwutleniaczy ma dobroczynny wpływ na stan zdrowia. Antyoksydanty hamują rozwój wolnych rodników, a także neutralizują ich nadmiar w ciele. Do ważniejszych składników diety, które są źródłem przeciwutleniaczy należą świeże warzywa i owoce. Poznaj produkty bogate w przeciwutleniacze, a także dowiedz się, dlaczego obecność antyoksydantów w codziennej diecie jest tak ważna. 

22.09.2022

Złe samopoczucie po jedzeniu – przyczyny. Zasady diety na dobre samopoczucie

Złe samopoczucie po jedzeniu może wynikać nie tylko z popełnianych błędów żywieniowych, ale również być objawem choroby, nietolerancji lub alergii na danych składnik pokarmu. Po jedzeniu powinniśmy czuć sytość, a także energię do działania. Niepokojącymi objawami są m.in. bóle brzucha, wzdęcia, gazy, senność czy cofanie treści pokarmowej. Sprawdź, z czego może wynikać złe samopoczucie po jedzeniu.

19.07.2022

Anemia – objawy, przyczyny i leczenie niedokrwistości. Co jeść przy anemii?

Anemia (niedokrwistość) to powszechne zaburzenie krwi, które najczęściej dotyczy kobiet w wieku rozrodczym, ciężarnych, osób starszych i dzieci. Przyczyn jej rozwoju może być wiele, jednak najczęściej diagnozowana jest anemia z niedoboru żelaza. Wyjaśniamy, co to jest anemia, jakie są najczęstsze objawy anemii, a także co jeść przy anemii, aby wspomóc jej leczenie.

07.04.2022

Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne

Zapotrzebowanie kaloryczne to ilość energii, którą należy dostarczyć organizmowi w ciągu dnia, aby zachować obecną masę ciała i dbać o zdrowie. Znajomość tej indywidualnej wartości jest przydatna, gdy chcemy wpłynąć na obecną wagę – schudnąć lub przytyć. Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne? Podpowiadamy, jak to zrobić w domowym zaciszu!

18.03.2022

Dieta lekkostrawna

Dieta lekkostrawna, nazywana również łatwostrawną, to jadłospis rekomendowany w przypadku zaburzeń funkcjonowania układu trawiennego, po operacjach i nie tylko. Na czym polega dieta lekkostrawna, co na niej jeść i kiedy warto na nią przejść? Odpowiedzi na te i inne pytania oraz pomysły na proste dania lekkostrawne znajdziesz w tym artykule!

09.11.2021

Wszystko o glutenie - co to jest gluten, w czym jest, objawy nietolerancji, dieta bezglutenowa - co jeść?

Dowiedz się czym jest gluten, jakie są objawy jego nietolerancji i alergii. Poznaj listy produktów naturalnie bezglutenowych i tych w których nie spodziewasz się glutenu, a występuje.

20.09.2021

Intermittent Fasting – jak działa i skąd popularność diety IF?

Czy coraz popularniejsza dieta IF rzeczywiście zapewnia efekty, o których się obecnie mówi? Chodzi tutaj m.in. o odchudzanie, dodanie pozytywnej energii i wsparcie w walce insulinoopornością. Jeśli jesteś ciekaw, jaka jest prawda, koniecznie sprawdź nasz przewodnik po diecie IF!

23.07.2021

3 złote zasady skutecznego odchudzania, bez których możesz zapomnieć o zdrowej sylwetce

Odchudzanie wymaga silnej woli i cierpliwości, ale jest, o co walczyć. Z tego artykułu dowiesz się o zasadach, które są fundamentalne dla każdego, kto chce skutecznie i zdrowo pozbyć się niechcianych kilogramów.

09.06.2021

Ciekawostki żywieniowe, dzięki którym zdrowe odżywianie stanie się łatwiejsze

Zdrowe odżywianie również ma swoje sekrety, czyli mniej popularną wiedzę, która może uczynić Twoją dietę łatwiejszą i przyjemniejszą. Poznaj tajemnice żywieniowe, które zdradza nasz doświadczony dietetyk – naprawdę warto!

27.04.2021

Dieta ketogeniczna – dla kogo, na czym polega i co można jeść na keto?

Dieta ketogeniczna, która zakłada znaczące ograniczenie węglowodanów, to prawdziwy hit. Zachwalają ją gwiazdy, prezentując niesamowite metamotfozy. Na czym polega dieta ketogeniczna? Jak ją zacząć? Co jeść w jej trakcie, a co wyeliminować z jadłospisu? Czy na tej diecie można pić alkohol? Sprawdź poradnik naszego dietetyka!

Zostaw swój numer!
Zadzwonimy!
Wysyłając formularz akceptujesz
Regulamin i Politykę prywatności
×